Przewodnik dotyczący prania

Przewodnik dotyczący prania

Aby zapobiec uszkodzeniu ubrań podczas prania, należy zawsze postępować zgodnie z instrukcjami umieszczonymi na metce. Poniżej wyjaśniamy znaczenie każdego z nich. Jeśli kupiłaś ubrania w Zizzi i na metce znajdują się jakiekolwiek symbole dotyczące prania, które nie zostały tutaj opisane, skontaktuj się z nami.


Naturalne materiały

Jeśli masz ubrania wykonane z naturalnych materiałów, takich jak jedwab lub wełna, musisz mieć świadomość, że zaleca się używanie detergentów specjalnie do nich przeznaczonych.

 

W przypadku materiałów naturalnych należy również pamiętać, że nie można ich barwić w ten sam sposób i tak skutecznie, jak materiałów syntetycznych. W związku z tym może wystąpić naturalna utrata intensywności kolorów po użyciu i wypraniu. Utrata koloru ubrań następuje stopniowo – w zależności od stopnia ich zużycia oraz tego, jak często są prane. Innymi słowy kolory nie wyblakną z dnia na dzień. Wiskozę należy traktować jako materiał naturalny.


Koraliki, cekiny, hafty itp.

Jeśli ubrania można prać w pralce, zalecamy użycie worka do prania. Pozwoli to chronić odzież i wszelkie detale. Pamiętaj, że te detale często są wykonane ręcznie i dlatego bywają delikatne.

Suszenie pikowanej odzieży i puchu

Po wypraniu puchowej i pikowanej odzieży ważne jest, aby wysuszyć ją w niskiej temperaturze w suszarce bębnowej, umieszczając tam 2-3 piłeczki tenisowe. Dzięki piłeczkom wypełnienie jest równomiernie rozprowadzane podczas suszenia i nie zbryla się. Należy jednak pamiętać, że suszarka nie powinna być zbyt pełna, aby piłki tenisowe miały miejsce na odbijanie się.