Jak uniknąć otarć między nogami

Jak uniknąć otarć między nogami

Ten problem może pojawić się, gdy jest gorąco lub gdy jesteś aktywna fizycznie. Po wewnętrznej stronie ud pojawiają się odparzenia, powodujące pieczenie i dyskomfort. Czasami może to zajmować więcej Twojej uwagi, niż w rzeczywistości powinno.


Na szczęście istnieją sposoby na uniknięcie otarć w tym rejonie. Nie trzeba latem rezygnować z chodzenia z gołymi nogami ani z biegania – istnieją inne rozwiązania. W dalszych częściach artykułu pomożemy Ci skutecznie pozbyć się otarć.


3 sposoby na uniknięcie otarć między nogami

Jeśli latem uwielbiasz nosić sukienki i spódnice lub ogólnie jesteś bardzo aktywna, przygotowaliśmy dla Ciebie wskazówki, jak uniknąć otarć między nogami.

Inne wskazówki, jak uniknąć otarć

Krem

Jeśli wybierasz się na plażę lub jest naprawdę gorąco, możesz nie mieć ochoty na noszenie większej liczby ubrań, niż to naprawdę potrzebne. Zamiast tego zastosuj krem, aby chronić skórę przed podrażnieniem. Możesz zapobiec otarciom za pomocą specjalnego kremu na otarcia. Pamiętaj tylko, żeby nałożyć go na wrażliwy obszar, zanim wyjdziesz z domu, aby cieszyć się letnią pogodą.


Wazelina

Inną alternatywą dla wewnętrznych szortów i bielizny modelującej jest wazelina. Nie wchłania się w skórę i działa jak warstwa ochronna, przez co zabezpiecza wrażliwe miejsca. Wazelina jest więc szczególnie przydatna w letnie upały i podczas aktywności, gdy wilgoć i ciepło czynią skórę bardziej wrażliwą.Jeśli szkody już zostały wyrządzone – co możesz zrobić z otarciami i podrażnieniami

Oczywiście najlepiej jest zapobiegać otarciom, ale jeśli masz już odparzenia między udami, na to również jest sposób.


Przede wszystkim staraj się unikać długich spacerów, aby skóra na wewnętrznych stronach ud miała szansę odpocząć i ponownie się zagoić. Jeśli masz w pobliżu plażę, możesz pójść popływać, aby wyleczyć otarcia. Słona woda ma działanie lecznicze, a także chłodzi podrażnioną skórę.


Jeśli nie znajdujesz się w pobliżu wody, środkiem na otarcia może stać się zwykła maść cynkowa. Jest łagodna i działa jak warstwa ochronna, która zabezpiecza uszkodzoną skórę. Daje to skórze czas na regenerację i powrót do naturalnej równowagi.


Wcześniej mówiliśmy o wewnętrznych szortach, bieliźnie modelującej i rajstopach do biegania w kontekście zapobiegania obtarciom. Oczywiście warto wspomnieć, że doskonale nadają się one również do zapobiegania pogorszeniu się stanu otarcia. Skutecznie chronią wrażliwy obszar, zapobiegając dalszemu podrażnieniu skóry. Pozwala to szybciej pozbyć się otarcia.

Skąd się biorą otarcia?

Jest to problem występujący szczególnie, gdy jest gorąco i gdy uprawiasz aktywność fizyczną. Wydziela się wtedy pot, który uwalnia sól na skórę. W połączeniu z wilgocią i wysoką temperaturą, może to spowodować podrażnienie skóry szczególnie po wewnętrznej stronie ud, gdy ocierają one o siebie. Ten rodzaj tarcia może sprawić, że będziesz mieć wrażenie, że skóra jest pocierana papierem ściernym.


Odparzenia najczęściej występują w delikatniejszych miejscach, w których skóra jest cienka, na przykład między udami czy pośladkami. Podrażnieniom sprzyja też fakt, że są to obszary, w których często znajduje się wiele mieszków włosowych i wrastających włosków. Najpierw pojawiają się otarcia, ale jeśli na nie nie zareagujesz, mogą się przekształcić w pełnoobjawowe rany.


Ciesz się latem!

Niezależnie od tego, czy otarcia ud zdarzają Ci się podczas chodzenia, czy biegania, nie powinno to oczywiście zepsuć Ci lata. Dzięki powyższym poradom możesz mieć wspaniałe lato bez obaw o otarcia.