Everyday Women: Odwaga, aby być sobą

Everyday Women: Odwaga, aby być sobą

Jak znaleźć odwagę, aby być sobą, dokładnie taką, jaką jesteś i przestać się ukrywać? Odwagę, aby założyć ulubiony sweter w przyciągającym wzrok kolorze, głośno się śmiać nawet w większym tłumie, nosić wysokie obcasy bez konkretnej okazji lub sparować najwygodniejsze tenisówki z koronkową sukienką, która zbyt często wisi zapomniana w głębi szafy? Aby móc robić dokładnie to, co chcesz robić najbardziej i co wyraża Ciebie?Ponieważ ludzie – i nie tylko kobiety – zarzuceni wirtualną rzeczywistością pełną idealnych tostów z awokado i długich nóg na piaszczystych plażach, potrzebują mieć kogoś, na kim mogą się wzorować i naśladować. Zarówno dla młodych, jak i starszych, ekstrawertyków i introwertyków, blondynek i brunetek, kolorowych dusz i stylowych modniś, Everyday Women to miejsce, gdzie wszyscy są mile widziani, uczą się nawzajem od siebie i spotykają się z ciekawością i wzajemnym szacunkiem.


Poznaliśmy 6 Everyday Women, które pomogły nam odkryć, co nas łączy jako kobiety – z wielką ciekawością i wzajemnym szacunkiem.

Wiele innych kobiet ma duże uda, pośladki i tym podobne. To nic wyjątkowego, możemy po prostu wyjść i żyć swoim życiem.
Jasmin Mairhofer,
36 lat, Austria

Prawdziwa kobieta, w której możesz zobaczyć siebie


Odważna. Szczera. Naturalna. Prawdziwa. Bez zahamowań. Silna. Pełna emocji. Kochająca. Cechy charakteru, które pokazała każda z tych sześciu Everyday Women, a które każda z nas ma gdzieś w sobie. Czasami zaznaczają się one wyraźnie, a innym razem są ukryte za sztuczną fasadą lub naszym brakiem pewności siebie. Ale je mamy. To właśnie ta niepewność jest powodem, dla którego musimy trzymać się razem, zmagając się ze wszystkim, co osłabia naszą pewność siebie i walcząc o wzmocnienie społeczności. Ponieważ, chociaż wszystkie wydajemy się różne – jedna śmieje się, podczas gdy inna się powstrzymuje; niektóre z nas zawsze noszą kapelusze, zaś inne okulary przeciwsłoneczne; niektóre są zawsze w centrum uwagi, a inne uwielbiają tańczyć w domu przed lustrem – możemy mieć ze sobą więcej wspólnego, niż nam się wydaje.

Jestem dumna z tego, że ktoś mnie widzi i uważa, że mam do zaoferowania coś cennego. Po prostu wszyscy muszą to zrobić, jeśli mają taką możliwość.
Inge-Merete,
55 lat, Dania

Nie ma wątpliwości, że dla tych sześciu całkiem normalnych kobiet nie lada wyzwaniem było stanąć w biały dzień na zatłoczonej ulicy i dać się sfotografować – w towarzystwie grupy nieznajomych. A przywołując prawdziwy frazes, to dzięki wyzwaniom stajemy się silniejsi jako ludzie, wspólnoty, jednostki, jako członkowie rodziny, matki, córki lub jako grupy przyjaciół. Wyzwania, przed którymi stają kobiety żyjące w dzisiejszym świecie, rozpościerają się jeszcze dalej: coraz częściej chodzi o pewność siebie i samoakceptację, o odwagę i marzenia. I właśnie dlatego Everyday Women to apel o trzymanie się razem w celu stworzenia jedności, siły i miejsca, gdzie wszystkie możemy być całkowicie sobą – takimi, na jakie wyglądamy i jakimi jesteśmy.


Wiele osób mówi, że jestem odważna, bo wstawiam intymne zdjęcia na Instagram, ale uważam, że nie powinno to być uważane za nic odważnego. Gdyby ten typ ciała był uważany za normalny, nie byłoby to już nic odważnego. W przypadku kogokolwiek innego, jak choćby modelek fitness, które pozują w bikini, nie jest to postrzegane jako coś odważnego. Dlaczego więc tak jest, jeśli ja to robię?

- Jasmin Mairhofer, 36 lat, Austria

Pewność siebie: proces na całe życie

Z rozmów z Everyday Women jedno wynikało jasno: pewność siebie nie przychodzi sama. Droga do pewności siebie może być długa i bez względu na to, gdzie się zaczyna, jest to proces rozwoju na całe życie. A moda może być okazją do wyrażenia siebie, odnalezienia wewnętrznej siły i pokazania się innym.


Moje stroje wyrażają mój stan ducha. Mój strój dodaje mi siły, pewności siebie i samoakceptacji. Tak to widzę. Uwielbiam się ubierać, wybierać obuwie, układać fryzurę i wiedzieć, że to, czego chcę, daje mi pewność siebie. Ale nadal się uczę. To wciąż proces, który trwa i myślę, że będzie to proces na całe moje życie.

- Andrea Bunod, 24 lata, Francja


W Everyday Women skupiamy się na tym, co nas łączy, aby pokazać, że jesteśmy bardziej podobne, niż nam się wydaje; że świat postrzegany przez Instagram, który widzimy na pierwszy rzut oka, to nie wszystko. Chcemy pokazać, że moda jest dla wszystkich – bez wyjątków i bez względu na to, jaki rozmiar nosisz.


Chcę pokazać, że to w porządku być młodą i nie być chudą, że faktycznie możesz kupić fajne ubrania, chociaż nie jesteś chuda. I to, bycie fotografowaną nie musi być stresujące. Właśnie tak sobie pomyślałam: że pokazanie tego to fajna rzecz.

- Maja Thusgård Poulsen, 21 lat, Dania


Część 2 z 3