Everyday Women – pierwsze kroki

Everyday Women – pierwsze kroki

Dzień z Everyday Women

Czy opisałabyś siebie jako odważną? Może jako zwyczajną? Czy też może szczerą?


Spotkaliśmy się z sześcioma kobietami w słoneczny, wiosenny dzień w Kopenhadze. Powyższe słowa są ważne dla tych sześciu kobiet, z których wszystkie należą do Everyday Women. Wszystkie są w pełni zwyczajne, wszystkie mają swoje własne problemy, wszystkie mają swoje unikalne cechy. Wszystkie są odważne.


Jako kobieta czuję się odpowiedzialna za to, aby pokazać, że to, jaka jestem, jacy są wszyscy, jest normalne. Zwyczajność jest w porządku, zwyczajność jest piękna. Zwyczajność powinna być pokazywana online, powinna być widoczna i powinna być promowana. Dlatego się zgłosiłam [do Everyday Women, red.]. Po raz pierwszy widzę, że dana marka bierze odpowiedzialność z pomocą swoich klientów.

- Andrea Bunod, 24 lata, Francja

Dzięki Everyday Women robimy mały krok we właściwym kierunku i bierzemy udział w odpowiedzialności za to, by kobiety czuły się reprezentowane i słuchane. Jako marka słuchamy prawdziwych kobiet i staramy się zdobywać wiedzę na każdym kroku, począwszy od produkcji ubrań po opinie na temat krojów i kształtów naszej bielizny, jak również opinie z naszej strony internetowej, doskonalenie przewodników po rozmiarach, zdjęcia na Shop the Look i kampanie tak jak ta, którą widzisz tutaj. Kobieta Zizzi jest nie tylko klientką sklepu czy osobą obserwującą profil na Instagramie. Może ona również być partnerką do dyskusji, ambasadorką, reprezentantką tego, czym jest Zizzi: społeczności tworzącej scenę modową, na której jest miejsce dla wszystkich – taką, która daje pewność, że w sklepie jest koszula, która na Ciebie pasuje.


Życie jest zbyt krótkie. Każdy jest wyjątkowy, więc po prostu działaj i bądź sobą.

- Andrea Bunod, 24 lata, Francja

Everyday Women to nasz wkład w świat, który jest trochę bardziej prawdziwy, trochę bardziej autentyczny, trochę bliższy rzeczywistości, trochę bardziej skupiony na słuchaniu. Świat, w którym stajemy razem z Tobą po drugiej stronie ekranu i lad sklepowych, gdzie robimy mały krok do przodu w pokazywaniu kobiet takimi, jakimi jesteśmy i jak wyglądamy, w którym kwestionujemy pojęcie tego, co jest normalne.


Chcąc odzwierciedlić nieprzewidywalność świata, w którym żyjemy, zaprosiliśmy te sześć kobiet do Kopenhagi. Jedyne, co wiedziały wcześniej, to miejsce i czas spotkania. Mieszkają one w różnych krajach Europy. Jedna jest z Austrii, druga to Norweżka, a trzy to Dunki. Są w wieku od 22 do 74 lat i przed tym dniem w Kopenhadze nigdy wcześniej się nie spotkały.

Wszystkie tutaj jesteśmy bardzo różne i chcę, aby ludzie zobaczyli, że wszystkie jesteśmy piękne, każda na swój sposób, i że możemy być takie same.


Chciałabym, aby wszystkie kobiety mogły zobaczyć własne piękno.

- Jasmin Mairhofer, 37 lat, Austria

Spróbuj sobie wyobrazić taki scenariusz: Spędzasz jeden dzień w obcym mieście – dla niektórych nawet w obcym kraju – aby spotkać się z grupą kobiet, których nie znasz. Jest to przejaw ogromnej odwagi, a te sześć kobiet jest zdeterminowanych, szczerych i, co nie mniej ważne, całkowicie zwyczajnych, każda na swój sposób. I każda z nich wyjęła jeden słoneczny dzień ze swojego kalendarza, aby z nami porozmawiać – tak naprawdę nie wiedząc, co ją czeka i kogo spotka.


Byłam ciekawa i trochę się bałam, jak inne kobiety będą wyglądać – czy są modelkami. A okazały się po prostu zwykłymi, ładnymi, uroczymi kobietami.

- Stina Vea, 28 lat, Norwegia


W ramach Everyday Women te sześć kobiet – i wiele więcej – zdecydowało się pomagać Zizzi iść naprzód, prowadzić dialog w celu tworzenia najlepszych produktów oraz wspierać i celebrować nas, kobiety – we wszystkich naszych podobieństwach i różnicach. Ponieważ dla nas, jako ludzi, ważne jest, aby mieć kogoś, kto nas odzwierciedla, aby móc naśladować innych ludzi; ważne jest, aby na półkach sklepowych znajdowała się para spodni, które po prostu dobrze pasują; ważne również jest, abyśmy mogły zobaczyć je online na modelce, która rzeczywiście ma krągłości. Jak sama nazwa wskazuje, Everyday Women to po prostu kobiety wzięte z rzeczywistości. Fajne, serdeczne, powściągliwe, szczere, wrażliwe, silne... lub wszystko po trochu.


Część 1 z 3